Mikro Aktif®

Mikro Aktif® Toprağa verildiği andan itibaren toprakdaki mikro organizmaların hücumuna uğrar ve çoğalmalarına neden olur.

Toprakta olumlu bir reaksiyon zinciri oluşturur.

İçeriğindeki yüksek miktarda bulunan organik kompleksi sayesinde toprakta faydalı mikrobiyal aktiviteyi hızlandırır, toprak yapısını düzenleyerek kuvvetli saçak kök oluşumunu sağlar.

İçerdiği organik asitler sayesinde toprağın pH sı üzerinde de etkin rol oynar.

Dolayısı ile toprakta bulunan tüm besin elementlerinden bitkinin yararlanmasını sağlar.

Tamamen organik olması nedeni ile bitkinin beslenmesini engelleyen tuzluluk oluşturan ” Kimyasal Gübrelerin ” olumsuz etkilerini ortadan kaldırır.

İçerdiği Karbon ve organik azot oranının bitkilerin ihtiyacı olan seviyede olması nedeni ile generatif ve vejetatif aksam arasında dengeli bir çalışma olmasını sağlar.

Toprakta kaymak tabakası oluşumunu engelleyerek toprağın kabarmasını sağlar.

Toprakların hava, su tutma ve ısı kapasitesini arttırır.

Toprakta biyolojik yaşamı destekler, toprağın daha verimli çalışmasını sağlar ve direncini arttırır, dengeli bitki gelişimi, meyve oluşumu, aroması ve kalitesi üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

Toprakta organik madde ne kadar zengin olursa azot minerilizasyonu ( ölü organik maddenin bakteri ve mantarlar yardımıyla, oksijenli ortamda parçalanarak tüm canlıların kullanabileceği forma dönüştürülmesi ) o kadar hızlı olur, bu neden le Mikro Aktif® bitkiye düzenli olarak azot sağlamaktadır.

 

Mikro Aktif® ile gübrelenmiş topraklar sadece doğal yapısına kavuşmakla kalmaz, aynı zamanda dirençli kökler, hastalıklara karşı dayanıklı bitkiler üretilmesine yardımcı olur.

Bitkilerde bol tomurcuklu filizlenme sağlıklı çiçeklenme, tahıllarda kardeşleşme ile verimli fotosentez yapmasını sağlayarak erken, dolgun, bol ve kaliteli meyve, sebze ve tahıllar üretmeyi sağlar.

Kalıntı problemi olmayan tat ve aroması güzel ürün almayı hedefler.

 

 

Mikro Aktif İletişim Bilgileri

Metin TOSUN – 0532 457 10 16

Halil KARAKAYNAK – 0537 776 35 84

Erol KARAKAYNAK – 0534 927 10 27

Adres : Mahmut Çelebi Mh. Atatük Cad. No:46

İznik / BURSA

http://facebook.com/mikroaktif

Kategoriye ait diğar yazılar